نسخه RSS سارال خبر

  فارغ از توانمندی سیدعماد حسینی که به حق در جایگاه مناسب خود قرار گرفته است این انتصاب سبب ایجاد خوشحالی در بین مردم منطقه نیز شد به نحوی که سیاسیون و روشنفکران کُرد از این حرکت به گرمی استقبال کردند و این را می توان در پوشش خبری این انتصاب احساس کرد.


  به گزارش سارال خبر به نقل از بولتن نیوز، هفته گذشته بیژن نامدار زنگنه در حکمی نماینده سابق قروه و دهگلان را که یکی از هموطنان کرد و اهل تسنن می باشد به سمت معاونت مهندسی وزارت نفت منصوب کرد و بدین ترتیب یکی از شایستگان و نیروهای توانمند کرد وارد کابینه دولت یازدهم شد.
   
  آقای سیدعماد حسینی بعنوان یکی از نخبگان کُرد در حوزه انرژی  به شمار می رود که به غیر از نمایندگی در مجلس شورای اسلامی در حوزه انرژی توانسته است بعنوان یکی از نخبگان ایرانی مطرح باشد.
   
  انتصاب ایشان با توجه به توان بالای نامبرده در حوزه انرژی قطعا تحرک جدیدی در حوزه مربوط به مسئولیت واگذار شده به ایشان ایجاد خواهد کرد.
   
   فارغ ازتوانمندی نامبرده که به حق در جایگاه مناسب خود قرار گرفته است این انتصاب سبب ایجاد خوشحالی در بین مردم منطقه نیز شد به نحوی که سیاسیون کرد و روشنفکران کرد از این حرکت به گرمی استقبال کردند و این را می توان  در پوشش خبری این انتصاب احساس کرد.
   
  نکته قابل توجه در خصوص این انتصاب این است که آقای سید عماد حسینی در دوره انتخابات ریاست جمهوری رئیس ستاد آقای قالیباف بودند و برای ریاست جمهوری ایشان در کردستان تلاش زیادی داشتند. لذا انتصاب ایشان با توجه به رویکرد سیاسی قبلی اش از سوی دولت تدبیر و امید نشانگر تدبیر در استفاده از همه نیروهای توانمند در دولت می باشد به نحو که هیچ شایسته ایی نباید فرصت خدمت را از دست بدهد.
   
  یکی از وعده های دولت تدبیر و امید استفاده از نیروهای توانمند و بومی در پست های دولتی فارغ از گرایشهای سیاسی خاص بود، از این رو می توان این انتصاب را گام اول در این راستا به دور از گرایشهای سیاسی افراد دانست.
   
  این انتصاب در حالی صورت می گیرد که هم اکنون بحث های داغی در سطح استان کردستان در مورد استفاده از نیروی کآرامد بومی بعنوان استاندار وجود دارد که می توان گفت این بحث از سوی اکثریت مردم استان و نمایندگان و روشنفکران کردستان حمایت شده است اما تاکنون تکلیف این امر روشن نشده است.
   
  استان کردستان به دلایل موقعیت ویژه اش از یک سو وعقب ماندن از شاخص های توسعه کشوری نیازمند افرادی  است که  انتصاب آنها نه تنها بتواند سبب رضایت خاطر مردم استان به لحاظ روانی شود بلکه همزمان سبب شود که با اجرایی شدن برنامه های کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت  روند توسعه کردستان تسریع داده شود  به این امید که دستکم در چهار سال آینده  این استان و حتی سایر استانهای محروم بتوانند به کف شاخصهای توسعه برسند که اگر این اتفاق روی دهد قطعا دولت توانسته است موفق عمل کند.
   
  از سوی دیگر نباید از یاد برد که سالهاست ضد انقلاب با دست آویز قرار دادن اهرم اقوام می کوشد با تحریک مردم به سوی تنش با نظام این مناطق را دستخوش بحرانهای ساختگی نماید.شکی نیست حتی اگر انتصابهای بومی هم صورت گیرد باز دشمنان بیکار نخواهند نشست و دست از دشمنی با مردم برنخواهند داشت اما یک واقعیت را هم باید در نظر بگیریم که این نوع انتصابها فضای روانی منطقه را بطور صدرصدی در مقابل ضد انقلاب قرار خواهد داد و زمینه های پایداری در این مناطق را تقویت خواهد کرد.
   
  در خاتمه باید گفت انتصاب سید عماد حسینی بعنوان معاون وزیر نفت این امید را در مردم کردستان زنده کرده است که می توانند امیدوار باشند گزینه های بومی را در بالاترین سطوح سیاسی استان خود ببینند ضمن اینکه این نوع اقدامات یک نوع راستی آزمایی برای دولت یازدهم در خصوص عملی کردن وعده هایش به شمار می رود  که امید است دولت یازدهم با اجرایی کردن آنها بتواند نقش موثری در تثبیت پایه های انقلاب در کشور  واز جمله کردستان داشته باشد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 1409 l تاریخ ارسال شنبه, 27 مهر 1392 ساعت 13:25 توسط سارال خبر l کد خبری: 65

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  آخرین عناوین اخبار دیواندره