نسخه RSS سارال خبر

  تخریب مراتع عاملی در تسریع خشکسالی و کم آبی

  سارال خبر:فرماندار دیواندره گفت:یکی از دلایل کم آبی و خشک شدن رودخانه های شهرستان مصرف بی رویه و غیر مجاز از آب و تخریب مراتع است.

  به گزارش سارال خبر،روز گذشته بهرام فاتحی در مراسمی که به مناسبت هفته منابع طبیعی در شهر زرینه برگزار شد گفت: شرایط اقلیمی موجود به خودی خود به وجود نیامده بلکه قسمتی از آن بر اثر تخریب مراتع و محیط زندگی به وجود آمده است.

  وی به اهمیت مشارکت مردم و فرهنگ سازی حفظ منابع طبیعی و محیط زیست اشاره کرد و افزود: شعار و اهداف منابع طبیعی در جهت حفظ محیط زیست برای مردم و آیندگان است.

  فاتحی اضافه کرد: یکی از دلایل کم آبی و خشک شدن رودخانه های شهرستان مصرف بی رویه و غیر مجاز از آب و تخریب مراتع است که باید در این هفته با هم عهد ببندیم در حفظ فضاهای طبیعی کوشا باشیم.

  وی تصریح کرد: هر کدام از آحاد جامعه باید به عنوان مأمور و کارشناس منابع طبیعی عمل کنند و از بین بردن گیاهان و مراتع جلوگیری کنند.

  فرماندار دیواندره توسعه شهرستان و روستاها را در گرو مشارکت مردم عنوان و اظهار کرد: تخریب مراتع و اصراف در مصرف منابع زمین خیانت به نسل های آینده است و اگر با هدف تخریب منابع طبیعی پیش برویم منابع آبی ما از بین خواهد رفت.

  وی در ادامه به برخورد با افراد خاطی تاکید کرد و از ادارات مرتبط خواست با جدیت با آنان برخورد کنند.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 70 l تاریخ ارسال دوشنبه, 18 اسفند 1393 ساعت 10:01 توسط سارال خبر l کد خبری: 4244

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  آخرین عناوین اخبار دیواندره