نسخه RSS سارال خبر

  سارال خبر: تصویر زیر یکی از برگه های نوشته شده توسط یکی از دعا نویسان سطح شهر کشف گردیده که احتمالا با خط تازه اختراع شده توسط این دعا نویسان باشد ما که نتوانستیم بخوانیم شما اگر توانستید بخوانید و ترجمه کنید.

  به گزارش سارال خبر، بازار گرم و پرمشتری و درآمد بالای دعانویسی باعث شده تا منازلی در سطح شهر دیواندره به این کار اختصاص یابند اگر بخواهی با یک نفر درد دل کنی سریعا آدرس چند فرد دعانویس را می دهد و از خبرگی و حلال مشکلات بودن او تعریف می کند .

  مراجعانی هست که برای باز شدن گره کار و دستیابی به آرزوهایی که دست یافتن به آنها برایشان دشوار است به آنجا مراجعه می کنند بطوریکه  اتاق حتی تا راه پله ها و پشت درب ورودی پر از افرادی هستند که در انتظار حل مشکل خود به دست فردی هستند که اگر توانایی لازم را داشت مشکلات بیشمار خود را حل می کرد.

  چه بسیار ساده لوحانی که فریب این افراد را می خورند شاید در نگاه اول فکر  کنیم که مراجعان به این مکانها معمولا زنان مسنی هستند که به علت بیسوادی به این گونه مسائل اعتقاد دارند اما وقتی زنان و حتی مردان جوان با ماشینهای مدل بالا را  می بینیم که ماشینشان را پارک کردند و وارد این خانه شدند متعجب می شویم که علت این همه ساده لوحی مردم چیست؟آیا مشکلات بسیار باعث شده تا مردم اعتقادی از سر ناچاری به این گونه مسائل داشته باشند؟

  می توان گفت که رفتن به سراغ دعانویس از ضعف باورهای دینی سرچشمه می گیرد چرا که مردم به جای توسل به خدا به بنده او متوسل می شوند و حل مشکلات خود را از او می خواهند چه بسا رمالان به تخریب اندیشههای مذهبی می پردازند و سبب می شوند که عدهای به باورهای دینی بدبین شوند.

  اما با وجود اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته در این راستا مراجعه افراد مختلف به این افراد همچنان ادامه دارد و این موجب شده با وجود کسادی بازار برخی از مشاغل، کاسبی رمال‌ها و فالگیران به دلیل سادگی و ایمان ضعیف برخی‌ها همچنان سکه باشد.

  تصویر زیر یکی از برگه های نوشته شده توسط یکی از دعا نویسان سطح شهر کشف گردیده که احتمالا با خط تازه اختراع شده توسط این دعا نویسان باشد ما که هر چه سعی کردیم نتوانستیم بخوانیم شما اگر توانستید بخوانید و ترجمه کنید.

  دعای رمالی که خود او هم نمی داند چی نوشته است+تصویر

   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 127 l تاریخ ارسال دوشنبه, 18 اسفند 1393 ساعت 20:15 توسط سارال خبر l کد خبری: 4247

  نظرات   

   
  0 # مراد 1393-12-20 08:20
  سارال جان معني اين دعاراخدمت جنابعالي وخوانندگان بنويسم اولاً بسم الله رحمن الرحيم راشكسته نوشته است ودوماً درشرح دعانوشته شده است قصابها رامحوفظ دارد واگرقصابي كه گوشت فاسدمي شود چشم مردم بسته تاندانند كه گوشت فاسداست سوماً نوشته شده است اگر بعداً قانون دانست وايشان رادستگيرنمود توسط ...... تابلكه بتوانددوباره شروع به فروش گوشت فاسدكنند درپايان هم نوشته چشم حسودكورباد
  پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
   

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  آخرین عناوین اخبار دیواندره