نسخه RSS سارال خبر

  برگزاری اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی

  سارال خبر: اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی باحضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کردستاندر آموزش و پرورش دیواندره برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار سارال خبر، اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی با فرهنگ مدیریت جهادی با حضور فرهنگیان استان کردستان در شهرستان دیواندره و در محل سالن اجتماعات فردوسی برگزار شد.

  در این همایش طالب محمدی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه آموزش و پرورش با وجود باتجربه ترین و متخصص ترین نیرو های انسانی، سرمایه دارترین وزارت خانه کشور است؛ گفت: آموزش و پرورش با توجه به اینکه زیر بنای توسعه و پیشرفت هر کشوری است و تاثیر زیادی در مسائل مختلف اجتماعی دارد از قداست خاصی برخوردار است؛ پس همه ی ما که در این سیستم مشغول خدمت هستیم باید خود را با آن تطبیق داده و در مسیر رشد و پیشرفتش گام برداریم.
  وی با اشاره به اهمیت مدیریت آموزشگاهی، تعاریف کیفیت و ابعاد آن، دلایل کیفیت آفرینی در آموزش و پرورش و کیفیت و فرهنگ در خصوص مدیریت افزود: مدیریت در جهان امروز یک علم تخصصی محسوب می شود که باید از دو طریق آکادمیک و بهره گیری از تجارب سایر مدیران موفق آن را کسب نمود و یکی از چالش های جهان امروز چالش مدیریت است؛ چون مدیریت یک حرفه تخصصی محسوب می شود؛ لذا کسانی که متصدی پست های مدیریتی می شوند باید گفتمان های غالب را بشناسند، خود را با تغییرات روز تطابق دهند و از خرد جمعی استفاده نمایند.
  محمدی در ادامه عنوان کرد: بحث مدیریت در آموزش و پرورش نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و در این بین مدیریت آموزشگاهی به عنوان گلوگاه مدیریت در نظام تعلیم و تربیت بسیار مورد تاکید است چون هرچه مدیریت آموزشگاهی ما متعالی و پیشرفته باشد و مدیران آموزشگاهی ما از ظرفیت های ذهنی وسیع، تفکر کوانتومی، دیدن کوانتومی و احساس کوانتومی برخوردار باشند؛ و در نهایت مسئولانه، معقولانه و خلاقانه عمل نمایند؛ به همان اندازه آموزش و پرورش ما پیشرفته خواهد بود.
  محمدی با بیان اینکه ارتقاء کیفیت باید کاربردی باشد و با استاندار های موجود مطابقت کند؛ عنوان کرد: لذت بردن از انجام فعالیت، غرور استاد کاری و پاداش معنوی ویژگی کسانی است که در راستای بهبود کیفیت گام بر می دارند.
  توفیق محمدی مدیر آموزش و پرورش دیواندره نیز در این همایش عنوان کرد: ایده برگزاری این همایش از سه بخش نشات گرفته است؛ اول اینکه هر سال مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) شعاری را به عنوان نقشه راه مشخص می نمایند که تحقق اهداف آن وظیفه ی همه ماست، دوم تحقق اهداف سند تحول بنیادین به عنوان چهار چوب حرکت در آموزش و پرورش و سوم تحقق اولویت های مقام عالی وزارت می باشد؛ که ما شالوده این همایش را بر اساس این سه بخش طراحی نموده  و آن را به اجرا در آوردیم.
  وی افزود: ما درآموزش و پرورش شهرستان به دنبال کاربردی کردن مفاهیم و سازه های مطرح شده در اسناد فرادستی، بهره گیری از خرد جمعی، ایجاد زمینه ای برای تحقق پارادایم یادگیری از هم، استفاده بهینه از منابع در اختیار، ایجاد نگرش علمی، ایجاد انگیزه در بین معلمین، تبدیل موانع به فرصت ها، شناسایی روش هایی که نیازمند تزریق منابع نباشد و در نهایت انجام عملی که سبب حرکت رو به جلو آموزش و پرورش شهرستان شود، بودیم.
  محمدی با اشاره به محور های همایش از جمله بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی، تعالی مدیریت آموزشگاهی و فرهنگ مدیریت جهادی در خصوص کیفیت اظهار داشت: حذف خطا، اجتناب از ضایعه، بهبود جریان دائمی یادگیری و تدریس، توانایی ارضای نیاز های دانش آموزان با استفاده از استانداردهای مو جود به معنای بهبود کیفیت در آموزش و پرورش می باشد.
  محمدی در پایان سخنانش با اشاره به نتایج بهبود کیفیت در آموزش و پرورش شهرستان دیواندره اظهار داشت: برگزاری کارگاه های مقاله نویسی برای بیش از 500 نفر از معلمین، رشد 26.5درصدی در ورود به دانشگاههای دولتی، کسب 17 رتبه ی زیر هزار در کنکور سراسری، کسب 12 رتبه ی زیر 100 در کنکور فنی، کسب رتبه ی اول استان در حوزه ی گروه های آموزشی، کسب رتبه ی اول در هفته مقام معلم، برگزاری کلاس های تقویتی کنکور، کسب رتبه دوم در شاخص های آموزشی، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری ورزشی و کسب رتبه های برتر در سطح استان از جمله نتایج بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی در آموزش و پرورش شهرستان دیواندره بوده است.
  آقا محمدی دبیر علمی این همایش نیز گفت: با تعیین فرصت دو ماهه برای ارسال مقالات، کارگاههایی هم در زمینه مقاله نویسی برای ببیش از 500 نفر از همکاران علاقمند برگزار شد که این امر موجب استقبال بیش از حد آنها برای ارسال مقاله به دبیرخانه همایش شد که در نهایت 436 مقاله با 578 نویسنده به این دبیرخانه ارسال شد که از این میان 74 مقاله مربوط به سایر شهرستانهای استان بود.
  وی در پایان سخناش با اشاره به نحوه داوری مقالات عنوان کرد: کلیه مقالات توسط همکاران مجرب و دارای تحصیلا ت آکادمیک تکمیلی در سه مرحله مورد نقد و بررسی قرار گرفت که در نهایت 18 مقاله به عنوان مقالات برتر به بخش پایانی همایش  راه یافتند.
  گفتنی است از بین  ۱۸ مقاله راه یافته به مرحله ی نهایی ۵ مقاله جهت  به صورت سخنرانی  و ۱۳ مقاله هم به صورت پوستر ارائه شدند.

  برگزاری اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی

   

  برگزاری اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی

   

  برگزاری اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی

   

  برگزاری اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی

   

  برگزاری اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 55 l تاریخ ارسال جمعه, 22 اسفند 1393 ساعت 09:43 توسط سارال خبر l کد خبری: 4264

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  آخرین عناوین اخبار دیواندره