نسخه RSS سارال خبر

  سارال خبر:بسیاری از مسئولین و دستگاه‌های اجرایی به تعهدات خود پایبند نبوده و رانت خواری‌ها و سوء استفاده‌های افرادی که قدرت را در اختیار دارند، از دیگر موانع تحقق این شعار بود.

  به گزارش سارال خبر به نقل از ایسنا،سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران و رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه شعار سال 93 با عنوان «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» تحقق نیافت و به نتیجه مورد نظر منتج نشد.
  وی با اشاره به اینکه اقتصاد شکوفا، فرهنگی قوی را می طلبد، افزود: علیرغم تاکید رهبری بر بهبود وضعیت اقتصادی و فرهنگی در کشور، متاسفانه آنچه در پایان سال عیان است، عدم تحقق این شعار می باشد.
  رییس مجمع نمایندگان استان کردستان عنوان کرد: افزایش صادرات و کاهش واردات از جمله برنامه هایی بود که برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح شد اما متاسفانه افزایش واردات و کاهش چند درصدی صادرات را شاهد بوده ایم.
  وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی مانع از تحقق شعار سال شد، تصریح کرد: وابستگی به نفت و اقتصاد تک قطبی در کشور مانعی مهم بر سر راه تحقق این شعار بود که کاهش این وابستگی پس از سال ها، نیاز به زمانی طولانی دارد و نمی توان آن را به زودی امکان‌پذیر کرد.
  وی با اشاره به اینکه استراتژی واحد در کشور وجود ندارد، ذکر کرد: عزم ملی که وجود آن برای تحقق شعار سال اصلی ضروری است، در کشور شکل نگرفت و تاکنون به باوری مشترک برای مشکلات موجود در جامعه نرسیده‌ایم.
  علوی ادامه داد: بسیاری از مسئولین و دستگاه‌های اجرایی به تعهدات خود پایبند نبوده و رانت خواری‌ها و سوء استفاده‌های افرادی که قدرت را در اختیار دارند، از دیگر موانع تحقق این شعار بود.
  وی بیان کرد: برخورد با افرادی که در ادارات و سایر مراکز از موقعیت خود سوء استفاده کرده و پول و سرمایه به تنها مشغله اصلی آنها به جای انجام وظیفه تبدیل شده، ضروری است.
  علوی ضعف پایه‌ای اقتصاد را ضعف فرهنگی دانست و افزود: فرهنگ قوی، لازمه شکوفا کردن اقتصاد است.
  وی ذکر کرد: توجه به حوزه فرهنگ در حال حاضر در کشور بسیار ضروری است که علیرغم تلاش‌های متعدد مسئولان این حوزه، متاسفانه تغییر چشمگیری را در سال جاری در این حوزه شاهد نبوده ایم.
  رییس مجمع نمایندگان استان کردستان اعلام کرد: حوزه فرهنگ در کشور ما علیرغم اینکه بسیار غنی و دارای پیشینه است اما چند دستگی، تهاجم فرهنگی و بسیاری موارد دیگر موجب متضرر شدن این بخش شده است.
  وی با اشاره به اینکه در سال جاری اقدامی شاخص و برجسته در راستای تحقق این شعار صورت نگرفت، خاطرنشان کرد: اقتصاد و فرهنگ که مضامین اصلی شعار سال 93 بود، بدون عزم ملی و هماهنگی و تا زمانیکه به خواسته همه تبدیل نشود، ممکن نخواهد شد.
  وی در پایان یادآور شد: بر اساس دیدگاه مسئولین شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، در سال جاری تحقق نیافت و علیرغم تاکیدات رهبری، در حد شعار باقی ماند.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 57 l تاریخ ارسال شنبه, 23 اسفند 1393 ساعت 16:28 توسط سارال خبر l کد خبری: 4282

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  آخرین عناوین اخبار دیواندره