نسخه RSS سارال خبر

  سارال خبر: مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان عنوان کرد: مسیر رشید‌آباد تا ظفرآباد در مسیر دیواندره ـ سقز از پرسانحه‌ترین مسیرهای استان بوده و طی 3 ماه گذشته تاکنون 9 نفر از هموطنان در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند.

  به گزارش سارال خبر به نقل از خبرگزاری فارس، محمدصادق وجدی شب گذشته در کمیسیون ایمنی راه‌های استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: متأسفانه بیشتر تصادفات در بازه زمانی ساعت 16 تا 19 هر روز اتفاق می‌افتد و این مهم ناشی از عدم توجه رانندگان در روشن‌کردن چراغ اتومبیل‌هایشان است.
  وی افزود: در کشورهای توسعه‌یافته و سایر نقاط جهان که میزان سوانح رانندگی در آن‌ها بسیار کم است به این نکته مهم توجه ویژه می‌شود و رانندگان با روشن‌کردن چراغ‌هایشان در ساعات غروب و در زمانی که هوا گرگ و میش است به ایمنی راه‌ها کمک می‌کنند.
  مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان ابراز امیدواری کرد که با فرهنگ‌سازی و کمک رسانه‌ها بتوان این مهم را در بین رانندگان در استان نهادینه کرد.
  وجدی در ادامه سخنان خود به مسیر رشید‌آباد تا ظفرآباد در مسیر دیواندره ـ سقز اشاره کرد و گفت: این مسیر از پرسانحه‌ترین مسیرهای استان بوده و طی 3 ماه گذشته تاکنون 9 نفر از هموطنان در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند.
  وی افزود: با تمام توان تلاش کردیم که 5 کیلومتر از این مسیر را چهار بانده کنیم که متأسفانه به دلیل محدودیت اعتباری موفق به این مهم نشدیم اما این مسیر یکی از اولویت‌های ما به شمار می‌‌آید.
  مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان در ادامه سخنان خود به مانده تخصیص 10 میلیارد تومانی به مسیر سنندج ـ مریوان اشاره کرد و گفت: 7.5 میلیارد تومان از اعتبارات ماده 180 و 2.5 میلیارد تومان از اعتبارات ملی بوده که با جذب این اعتبارات می‌توانیم بخشی از این مسیر را آماده نماییم.
  وجدی افزود: با تخصیص این اعتبارات تا پایان تیرماه شاهد زیر بار ترافیک‌رفتن مسیر تیژتیژ تا اسلام‌دشت خواهیم بود و بخشی از دغدغه‌های مردم در این مسیر برطرف خواهد شد.
  وی همچنین به اضافه‌کردن یک باند دیگر در مسیر گردنه صلوات‌آباد سنندج حدفاصل روستا صلوات‌آباد تا تونل اول با استفاده از اعتبارات سازمان راهداری در سال 94 اشاره کرد و گفت: باند سبقت این مسیر نیز بهسازی و روکش و در مجموع حدود 9 کیلومتر ساماندهی خواهد شد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 105 l تاریخ ارسال دوشنبه, 25 اسفند 1393 ساعت 14:33 توسط سارال خبر l کد خبری: 4301

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  ســـارال خبـــــر

  آخرین عناوین اخبار دیواندره