نسخه RSS سارال خبر

  سارال خبر: معاون راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان اظهار داشت: طی 11 ماه نخست امسال بر اساس آمارهای راه‌داری مسیر سنندج ـ دیواندره با 4 میلیون و 385 هزار و 341 تردد شلوغ‌ترین مسیر استان بوده است.

  به گزارش سارال خبر به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کردستان امشب در دفتر معاونت امور عمرانی استانداری کردستان در سنندج برگزار شد.

  در این جلسه علاوه بر تشریح شعار سال 94 در خصوص ایمنی راه‌های کشور بر اساس مصوبات کشوری و دستورالعمل‌های ابلاغی و فعالیت‌های دیگر استان‌ها مبحث راه‌اندازی دفتر جمعیت طرفدار ایمنی راه‌های استان مطرح شد که با اکثریت آرا این مهم به تصویب رسید.
  معاون راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان در این جلسه اظهار داشت: نقاط پرحادثه استان در بازه زمانی 89 تا 92 با همکاری پلیس راه شناسایی شده‌اند و شامل 57 نقطه حادثه‌خیز است.
  محمدراشد مدرس‌گرجی تصریح کرد: این 57 نقطه شامل 40 نقطه و 17 مقطع در راه‌های شریانی استان است که متاسفانه آمار تصادفات در استان را بالا برده است.
  وی افزود: به منظور شناسایی مشکلات بنیادی ایمنی راه‌های استان ممیزی در کردستان انجام شده است و نتایج این ممیزی نشان می‌دهد که 21 درصد نقاط دارای حادثه‌خیزی در استان ناشی از قوس‌های موجود در جاده‌هاست.
  معاون راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان اظهار داشت: طی 11 ماه نخست امسال بر اساس آمارهای راه‌داری مسیر سنندج ـ دیواندره با 4 میلیون و 385 هزار و 341 تردد شلوغ‌ترین مسیر استان بوده است و مسیر قروه ـ دهگلان نیز با 4 میلیون و 106 هزار تردد دومین راه پرتردد استان را به خود اختصاص داده است.
  مدرس‌گرجی تصریح کرد: متأسفانه عامل اصلی تصادفات در استان را عامل هوشمند به خود اختصاص داده است و مهمترین راه کاهش سوانح جاده‌ای در استان با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم و تغییر شیوه رانندگی میسر می‌شود.
  وی خاطر نشان کرد: بسیاری از استان‌های همجوار ما دارای بزرگراه‌ها و آزاد‌راه‌های متعددی هستند اما به دلیل عامل انسانی هنوز میزان سوانح رانندگی در آن‌ها زیاد است و نباید به مسئله ساختن راه‌ها به عنوان عامل اصلی کاهش تصادفات در استان نگریست.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 118 l تاریخ ارسال دوشنبه, 25 اسفند 1393 ساعت 20:45 توسط سارال خبر l کد خبری: 4302

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  ســـارال خبـــــر

  آخرین عناوین اخبار دیواندره