نسخه RSS سارال خبر

  رنگ بنفش و مشکلات عدیده معیشتی مردم

  سارال خبر: رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی نیازمند تدابیر جدی و اساسی است که با تدوین برنامه صد روزه، اتهام زنی به دولت های گذشته و بنفش کردن اسکناس و جدول های کنار خیابان قابل حل نیست.

  به گزارش سارال خبر به نقل از نوای آبیدر، پرداختن به معیشت مردم از جمله اولویت هایی است که هر دولت پس از به دست گرفتن سکان کشور انجام می دهد چنانچه دولت یازدهم نیز بیشترین اولویت های خود را در بحث اقتصاد و توسعه قرار داده است.
  دولت یازدهم با ترسیم خان هایی که بر سر راه خود وجود دارد تا کنون سعی کرده است بر مشکلات اقتصادی و ... فایق آید. یکی از مهمترین مبحثها که در این میان وجود دارد این است که تورم کنترل شود و این مهار تورم در معیشت مردم تاثیر گذاشته و احساس شود.
  برنامه دولت با گذشت 100 روز عملی نشد. یعنی با تعیین یک روز و صد روز و هزار روز کاری پیش نخواهد رفت چون برطرف کردن مشکلات اقتصادی یک پروژه عمرانی نیست که بتوان برای آن مدت یا زمان تعیین کرد.
  انداختن توپ به زمین دولت قبلی هم کاری از پیش نبرد.متمهم کردن پی در پی دولت نهم و دهم به ناکار آمدی و مسبب دانستن رئیس جمهور پیشین در پدید آمدن مشکلات اقتصادی حربه ای از کار افتاده و رنگ و رو رفته ای بود که در دنیای امروز جوابگو نیست.
  اما رنگ و رو دادن به کارها از همان زمان انتخابات وجود داشت و ادامه یافت.با به وجود آمدن انتخاب یک رنگ به خصوص، برای نامزدهای انتخاباتی همه چیز رنگی شد.
  در دنیای سیاست استفاده از رنگ ها برای نشان دادن احزاب نیز بکار می رود چنانچه، قرمز رنگ سوسیالیسم، زرد رنگ لیبراریسم و آبی رنگ محافظه کارها است.
  رنگی که توسط دکتر حسن روحانی انتخاب شد بنفش بود. "بنفش"؛ تلفیق زرد لیبرال ها، آبی محافظه کارها و قرمز سوسیالیست ها است.رنگی که در جهان سیاست پدیده نوظهوری است.
  اما با رنگ و رنگ آمیزی چه کارهایی می توان انجام داد؟
  شاید تنها موضوعی به ذهن هر کسی برسد این است که این رنگ تنها یک نماد است.
  دولت یازدهم در زمانی که ایران مذاکرات هسته ای را انجام می دهد، نماد انرژی هسته ای را از اسکناس 5000 تومانی حذف کرده  و سر درب دانشگاه تهران با رنگ "بنفش" را جایگزین آن کرد و در طرف دیگر اسکناس نیز تصویر رهبر کبیر انقلاب اسلامی به رنگ "بنفش" درآمد.
  این شاید اقدامی باشد برای نمادسازی برای سال های آینده تا مردم با دیدن رنگ بنفش اسکناس ها به یاد دولت "تدبیر و امید" بیافتند.
  رنگ آمیزی به اینجا ختم نمی شود.به تازگی شهرداری سنندج نیز به مناسبت فرا رسیدن سال جدید اقدام به رنگ آمیزی جدول خیابان ها کرده است.
  جدول برخی از خیابان های اصلی شهر سنندج در این روزها به رنگ بنفش در آمده است.آیا این رنگ آمیزی راه حل جدیدی برای رفع مشکلات است؟! آیا رنگ آمیزی فضای جامعه و چیزهای دیگر مشکلات اقتصادی را برطرف خواهد کرد؟
  مسئولین دولتی هر ماه اعلام میکنند که تورم کنترل شده است و معیشت مردم بهبود یافته است اما قیمت خودرو کماکان صعودی است، اجاره خانه ها بالا می روند و حتی مرغ هم قصد ندارد به زیر 7000 تومان بیاید.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 91 l تاریخ ارسال یکشنبه, 24 اسفند 1393 ساعت 16:08 توسط سارال خبر l کد خبری: 4288

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  سال نو مبارک باد

  یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار

  سال 1394 مبارک

  آخرین عناوین اخبار دیواندره