نسخه RSS سارال خبر

  سارال خبر: افت تحصیلی و راه‌های پیش‌گیری از آن، مبحث مهم در راستای آسیب‌شناسی آموزشی است.

  به گزارش سارال خبر، افت تحصیلی و راه‌های پیش‌گیری از آن، مبحث مهم در راستای آسیب‌شناسی آموزشی است. اگر به ریشه‌یابی علل افت تحصیلی بپردازیم به عامل نگران کننده‌ای برمی‌خوریم که بحران تحصیلی را به دنبال دارد؛ محتوای آموزشی با نیازهای دانش‌آموزان هم خوانی ندارد.

  برای جبران چنین نقیصه‌ای به بازنگری و طراحی تازه‌ی محتوای آموزشی با توجه به نیازهای روز دانش‌آموزان احتیاج داریم. این کار به همراه دو عامل دیگر می‌تواند بحران مذکور را محو کند. آن دو عامل دیگر یکی ارزشیابی علمی و دیگری انجمن‌های علمی است.
  ارزشیابی دانش‌آموز در واقع ارزشیابی کیفیت عمل نهادهای آموزش و آسیب شناسی آن‌هاست. دقیق بودن چنین عمل مهمی، نیازمند توصیفی بودن و کیفی بودن آن است.
  انجمن‌های علمی تنها کلوب‌های دوستانه نیستند بلکه جایی است که دانش و تجربه‌ی معلمان با همدیگر مبادله می‌شود و در واقع جایی است که نهاد آموزشی به تقویت خود و بازنگری آسیب‌شناسانه‌ی خود می‌پردازد و حتی می‌تواند به مرکزی تبدیل شود که با سامان‌دهی نظریات معلمان آن‌ها را به جامعه و مراکز کلان تصمیم‌سازی منتقل کند.
  اما فرهنگیان، علاوه بر نیاز به ارتباط مستمر با جامعه‌ی خود، به مرکزی درون سازمانی نیز محتاجند تامسائل و معضلات ویژه‌ی آن‌ها را بدون مراجعه به نهادهای خارج از صنفشان حل و فصل کند. مشکلات فرهنگیان قطعاً مخصوص فرهنگیان است و شورای حل اختلاف فرهنگیان باید به چنین نیازی پاسخ می‌دهد.  ادامه دارد....

  سیف الله کرمی


   

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 1787 l تاریخ ارسال سه شنبه, 08 بهمن 1392 ساعت 08:02 توسط سارال خبر l کد خبری: 774

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  آخرین عناوین اخبار دیواندره