نسخه RSS سارال خبر

  سارال خبر: امروز دامپزشکی شهرستان دیواندره با رصد های قبلی و بازدیدهای مکرر حدود ۱۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز فاسد را از یک مغازه در شهر دیواندره کشف و بعد از ارجاع به دادگستری معدوم کرد.

  به گزارش سارال خبر به نقل از بارانی نیوز امروز دامپزشکی شهرستان دیواندره با رصد های قبلی و بازدیدهای مکرر حدود ۱۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز فاسد را از یک مغازه در شهر دیواندره کشف و بعد از ارجاع به دادگستری معدوم کرد.
  بعد از تعطیل شدن کشتارگاه شهر دیواندره، برای بالا بردن سلامت گوشت قرار شد کشتار ها به یک کشتارگاه بهداشتی در یکی از شهرهای همجوار انتقال یابد. و یک نفر را انتخاب کردند تا در موارد ضروری از کشتارگاه صنعتی سنندج کشتار را انجام دهد و گوشت را در بین شهروندان توزیع نماید.
  برای این کار بدون استعلام از دامپزشکی یک نفر (سلاخ)  انتخاب شد  و توسط شهرداری مجوز و مغازه در اختیارش گذاشته شد. اما این فرد وضعیت را مساعد دید و برای فروش گوشت های با کشتار غیر بهداشتی در این مغازه رایگان جا خوش کرد و برای سود بیشتر رحم به جان مردم هم نکرد.
   نه تنها در این مدت اخیر اصلا موقعیت ضروری نداشته ایم بلکه همه قصابی ها دارای گوشت برای عرضه بودند اما سوال اینجاست که این فرد با چه مجوزی در این محل اقدام به فروش گوشت کرده است و کسی هم نسبت به تعطیلی آن اقدام نکرده است.

  قصاب بدون مجوز عمل توزیع گوشت فاسد در دیواندره+ تصاویر


  سوال دیگر اینجاست که بر چه اساس و تدبیری باید فردی را  انتخاب کرد که قبلا  دارای پرونده کشتار غیر مجاز بوده است و جان مردم را به خطر انداخته است.
  امروز صبح در بازدیدی توسط دامپزشکی دیواندره مقدار زیادی گوشت فاسد از این مغازه کشف شد و با پیگیری های فرماندار و دادستان شهرستان دیواندره این مغازه پلمپ شد و برای فرد خاطی پرونده تشکیل شد و گوشت کشف شده نیز معدوم گردید که امید است با این افراد که با سلامت مردم بازی میکنند برخوردهای جدی صورت گیرد.
  نکته دیگر اینجاست که قصابان شهر دیواندره به دلیل اینکه می خواهند سود بیشتری را به دست آورند از کشتار در کشتارگاه صنعتی سنندج که کشتارگاهی کاملا بهداشتی است و با زدن برچسب میزان تخلف را پایین می آورد امتناع می کنند و سود بیشتر را بر سلامت مردم ترجیح داده اند . متاسفانه  قصابها خیلی از قسمتهای گوشت را که در گوشت تحویلی از کشتارگاه سنندج به عنوان چربی غیر قابل مصرف از لاشه جدا می شود را با نرخ گوشت کیلوی ۲۸۰۰۰ به مردم می فروشند.

  قصاب بدون مجوز عمل توزیع گوشت فاسد در دیواندره+ تصاویر


  شایان ذکر است در کشتارگاه سنندج امکان کشتار حیوان بیمار بسیار کمتر از دیگر کشتارگاه ها است و در این مورد باید خود مردم از قصابان بخواهند تا در این کشتارگاه کشتار خود را انجام دهند و از قصابی خرید نمایند که در کشتارگاه سنندج کشتار کرده است و گوشت آن دارای برچسب باشد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 98 l تاریخ ارسال سه شنبه, 19 اسفند 1393 ساعت 23:07 توسط سارال خبر l کد خبری: 4258

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  آخرین عناوین اخبار دیواندره