نسخه RSS سارال خبر

  سارال خبر: نماینده سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران دیواندره گفت: متاسفانه بعضی از نخبگان و فعالین و افراد و عوام  هنوز فکر می کنند که دوران انتخابات است.

  به گزارش خبرنگار سارال خبر،سالار مرادی نماینده سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران شهرستان دیواندره ضمن اشاره به جلسات پرسش و پاسخ گفت: ما در سنندج هر شش ماه یک بار نشست خبری داریم واغلب  در دانشگاه ها نیز جلسات پرسش و پاسخ برگزار می کنیم کاری که درقبل توسط نمایندگان انجام نشده بود که مردم بتوانند سئوالات و مشکلات موجود را بیان کنند.

  وی افزود: متاسفانه بعضی از نخبگان و فعالین و افراد و عوام  هنوز فکر می کنند که دوران انتخابات است و فکر می کنند چون کاندید مورد نظرشان رای نیاورده است باید با نماینده های انتخاب شده ضدیت داشته باشند و تخریب کنند.

  هنوز بعضی از افراد فکر می کنند که دوران انتخابات است/ سد سیازاخ امسال تقریبا یک دهم و کمتر اعتبار دارد

  مرادی در ارتباط با وضعیت جاده های شهرستان که در دیواندره هنوز یک متر از مسیر میاندواب به کرمانشاه زیر بار ترافیک نرفته است گفت:320 کیلومتر از مسیر میاندوآب به کرمانشاه در حوزه استان کردستان قرار گرفته است که 450 میارد تومان بودجه نیاز دارد که در سال 93 از محل اعتبارات ملی 48 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود و اگر کار به همین منوال پیش می رفت کار به مدت 10 سال به سرانجام می رسید که تازه اگر قیمت ها ثابت بمانند و تغییری نکنند در سال 93 نمایندگان از محل ماده 180 مبلغ50 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص دادند و جمعا 100 میلیارد تومان اختصاص داده شد تا 90 کیلومتر از این مسیر  که در قطعات مختلف در مسیر کردستان را شامل می شود تا پایان سال مالی جاری یعنی اواخر بهار سال آینده زیر بار ترافیک برود.اعتباراتی که برای مسیر میاندوآب –کرمانشاه برای سال 94 در نظر گرفته شده است 58 میلیارد تومان می باشدو هنوز مشخص نیست که نمایندگان از محل ماده 180 چه میزان به این پروژه اختصاص دهیم چون هنوز بودجه در اختیار ما قرار نگرفته است ولی قطعا یک برابر این مبلغ که دولت اختصاص داده است بودجه اختصاص خواهیم داد.اگر تا پایان سال 94 نیز 90 کیلومتر دیگر از مسیر را زیر ترافیک ببریم برای نمایندگان بعدی بحث جدی باقی نخواهد ماند.

  هنوز بعضی از افراد فکر می کنند که دوران انتخابات است/ سد سیازاخ امسال تقریبا یک دهم و کمتر اعتبار دارد

  نماینده سنندج،دیواندره و کامیاران اظهار داشت: ورودی و خروجی شهرها از جمله سنندج و کامیاران و دیواندره را در طول این دوره با همکاری هم انجام دادیم در این طرح ها که اعتبارات ملی اختصاص داده می شود استانی به موضوع نگاه می شود نه شهرستانی.

  سالار مرادی در مورد سد سیازاخ خاطرنشان کرد: حضور کمیسیون عمران در سرکشی از طرح ها منعکس کردن مشکلات موجود به دولت است تا دولت نیز نسبت به آن حساسیت نشان دهد.

  وی افزود: سد سیازاخ امسال تقریبا یک دهم و کمتر اعتبار دارد آن هم به شرط تخصیص صد رد صدی امسال از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری ما برای چند سد استان کردستان که در قالب آبهای  مرزی تعریف می شدند سه برابر آن اعتبار گرفتیم که نقد نیز بود ولی سد سیازاخ از این قانون مستثنی است.

  برای این سد امسال در لایحه بودجه رقمی در جداول آن در نظر گرفته شده است که اگر تصویب شود گامی به سوی بهره برداری در سال 94 پیش خواهد رفت.

  مرادی گفت: برای سفر ریاست جمهوری چند پروژه را در نظر گرفته ایم از جمله راه آهن همدان سنندج،قطعات ناتمام مسیر میاندوآب به کرمانشاه،مسیر سنندج به مریوان و سدها و خط انتقال آب آنها که مهمتر از خود سد می باشد در نظر گرفته ایم که امیدواریم این سفر در سال 94 انجام شود و ما از این راه سعی در جذب بودجه از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای این طرح ها هستیم.

  نماینده سنندج،دیواندره و کامیاران با اشاره به اهمیت موضوع آب افزود: الان کمبود آب در روستاها خود یک عامل بحران است و اگر مشکل آب حل شود مشکلات دیگر نیز حل می گردد و تقریبا نیز در این رابطه در خط قرمز قرار داریم و مهاجرت روستاییان به شهرها از همین مساله سرچشمه می گیرد و اولویت ما برای سال آینده در حوزه انتخابیه در ماده 180 آب و تامین اعتبارات آن خواهد بود و تا حال نیز در شهر دیواندره برای مجتمع آبرسانی اوباتو 5 میلیارد تومان پیشنهاد داده ایم که باید تصویب گردد.

  هنوز بعضی از افراد فکر می کنند که دوران انتخابات است/ سد سیازاخ امسال تقریبا یک دهم و کمتر اعتبار دارد

  مرادی در رابطه با مساله نبود پزشک قانونی در شهر دیواندره اظهار داشت: مشکل نبود پزشک قانونی به فرماندار برمی گردد و ارتباطی به نمایندگان ندارد ما پپیگیری های لازم در این زمینه را انجام داده ایم و متاسفانه پزشکی که در دیواندره به کارگیری شد در یک سانحه تصادف فوت کرد و و پس از وی کسی آمادگی پذیرش این پست در دیواندره را به عهده نگرفته است اگر یک پزشک در سطح شهرستان اعلام همکاری نماید کارهای مربوط به بکار گیری انجام خواهد گرفت پزشک قانونی استان بارها اعلام نموده است اگر کسی شرایط ما را بپذیرد مشکلی در جذب وی نخواهیم داشت برای این مرکز روحیه خاص خود را طلب می کند و بهتر است که بومی شهرستان نیز باشد.

  مرادی در پایان در جواب سئوالی در مورد مصوبات وزیر بهداشت گفت: درمانگاه تامین اجتماعی برای دیواندره مجوزات لازم گرفته شده است و مراحل نهایی را طی می کند که امیدواریم سال 94 کلنگ زنی شود و ساخت آن آغاز گردد.

   

  آيتم جزئيات

  بازدید ها: 124 l تاریخ ارسال یکشنبه, 24 اسفند 1393 ساعت 10:09 توسط سارال خبر l کد خبری: 4286

  اضافه کردن نظر

  سارال خبر نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


  تبلیغات
  
  

  سال نو مبارک باد

  یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار

  سال 1394 مبارک

  آخرین عناوین اخبار دیواندره